Home&Co.
Właśnie czytasz
Wielkanocny stół 2022
0
Dekorowanie wnętrz, Lifestyle

Wielkanocny stół 2022

Wielkanocny stół z plecionymi podkładkami, talerzami w zielone kwiaty, lnianym bieżnikiem i drewnianą skrzynką z jaskrami.

Już czas pomyśleć o tym, jak w tym roku udekorować wielkanocny stół na świąteczne śniadanie, żeby zrobić wrażenie na gościach i domownikach 🙂 Jak zwykle postaram się Ci w tym pomóc! Przygotowałam inspirację na nakrycie świątecznego stołu na Wielkanoc 2022. 

Chcesz poznać mój tegoroczny przepis na prosty, ale jednocześnie elegancki stół wielkanocny? Stawiam na sprawdzone elementy: dobrej jakości obrus, piękną zastawę stołową i naturalne dodatki. To zestaw, który pozwoli uzyskać odświętny, ale jednocześnie nie zbyt formalny efekt. Tak przygotowany stół będzie idealny na świąteczne spotkanie w gronie najbliższych osób.

Stół nakryty na Wielkanoc z bieznikiem w niebieskie paski, plecionymi podkładkami pod talerze i rustykalną skrzynką z jaskrami.

Zaczynamy od podstawy, czyli obrusa. W mojej aranżacji wielkanocnego stołu na 2022 rok wykorzystałam piękny lniany obrus w naturalnym, szaro-beżowym kolorze. Naprawdę warto mieć pod ręką taki klasyczny obrus z ciężkiego lnu ozdobiony delikatną mereżką. Przyda się do aranżacji stołu nie tylko na Wielkanoc, ale i na wiele innych okazji, więc to inwestycja na lata. Lniany obrus w neutralnym kolorze zawsze świetnie się prezentuje i łatwo dobrać do niego dodatki oraz naczynia stołowe. 

Na wielkanocnym stole leży lniany bieżnik w niebieskie paski, talerze w zielone kwiaty na plecionych podkładach, na środku stoi drewniana skrzyneczka z żółtymi jaskrami.

Aby ożywić gładki obrus na wielkanocnym stole, położyłam prosty bieżnik z kontrastowymi paskami. Uszyłam go z antycznego francuskiego worka na ziarno. Ozdobne paski w kolorze indygo dodają aranżacji odrobinę intensywniejszego koloru. Uwielbiam tę niepowtarzalną, wyrazistą fakturę, którą mają tylko ponad stuletnie, ręcznie tkane lny!

Szklany pojemnik z czekoladowymi jajeczkami wielkanocnymi stoi na lnianym bieżniku w niebieskie paski.

Gładkie tekstylia stołowe aż proszą się o naczynia w piękne wzory 🙂 Na moim wielkanocnym stole pysznią się fajansowe talerze ozdobione kwiatowym motywem w ciemnozielonym kolorze. Dla ocieplenia aranżacji ustawiłam talerze na plecionych podkładkach w naturalnym odcieniu. Na talerzach ułożyłam serwetki z dekoracyjnym obszyciem przewiązane lnianym sznureczkiem. Wielkanocnego charakteru dodają im zawieszki z zajączkami, które wydrukowałam na grubym papierze i wycięłam. 

Na talerzach w zielone kwiaty leży serwetka stołowa z zawieszką z motywem zająca.
Nakrycie wielkanocnego stołu z serwetką i zawieszką z zającem na talerzach w zielone kwiaty.
Talerze na plecionej podkładce i drewniana skrzyneczka z jaskrami na wielkanocnym stole.

Zrobiłam też prostą wielkanocną dekorację z jajek w drewnianym stojaku. Skorupki jajek wykorzystałam jako maleńkie wazoniki. Nalałam do nich wody i włożyłam drobne kwiatki, gałązki bukszpanu i piórka. 

Skorupki jajek w drewnianym stojaczku ozdobione żółtymi kwiatkami i gałązkami bukszpanu.

Na wielkanocnym stole nie może zabraknąć wiosennych akcentów i kolorów. Na  środku stołu ustawiłam rustykalną skrzyneczkę z wiosennymi kwiatami i szklany wazonik ze świeżymi gałązkami. Ciemna zieleń bukszpanu i żywe kolory pierwszych wiosennych kwiatów nadadzą świeżość wielkanocnej aranżacji.

Wielkanocny stół z czterema nakryciami na plecionych podkładkach i talerzami w zielone kwiaty, na środku stoi skrzynka z jaskrami.

I w ten sposób, dzięki połączeniu dobrej jakości, ponadczasowych dodatków i naturalnych kolorów, mój stół jest gotowy na Wielkanoc 2022! 

 W mojej aranżacji wielkanocnego stołu wykorzystałam te dodatki:

– lniany obrus – Lniany Zaułek 

– talerze z fajansu w zielony wzór, zielony szklany wazon, drewniany stojak na jajka, bawełniane serwetki – Zara Home

– srebrne sztućce, plecione podkładki – IKEA

– kieliszki – La Rochere

– rustykalna skrzynka do kwiatów – Ib Laursen

– świecznik kaganek, szklany pojemnik z kurką, antyczny worek na ziarno – targi staroci

– wielkanocne grafiki w stylu retro do wydruku w celach niekomercyjnych – The Graphics Fairy 

Zobacz też inne moje pomysły na nakrycie wielkanocnego stołu:

Jak udekorować wielkanocny stół?

Wiosna na wielkanocnym stole – piękna i naturalna aranżacja

author-sign

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *