Home&Co.
Właśnie czytasz
Powrót do Folwarku Karczemka
1
Dokąd na weekend?, Lifestyle

Powrót do Folwarku Karczemka

Ceglany budynek Folwarku Karczemka z zieloną werandą oraz jeziorem i drzewami w tle.

I oto, jak z bicza strzelił, minęły cztery lata, a my ponownie zaglądamy do Folwarku Karczemka w Małdytach. Miejsce, które zauroczyło nas przy pierwszej wizycie, nadal robi wrażenie. Z początkiem 2023 roku, po dłuższej przerwie, ponownie otworzyło się dla gości, już w rękach nowych właścicieli.

Budynek Folwarku Karczemka z drewnianą zieloną werandą pośród zielonych krzewów i drzew.
Zielony teren Folwarku Karczemka z wysokimi drzewami i budynkiem z ceglaną dachówką w tle.

Wiele rzeczy pozostało bez zmian, i dobrze. Nadal można tu zachwycać się malowniczymi widokami, bujną zielenią, wiekowymi drzewami i korzystać z atrakcyjnej lokalizacji tuż nad Kanałem Elbląskim. Wciąż czuć tu ducha i klimat dawnej epoki w historycznych zabudowaniach folwarcznych z XIX wieku.

Mężczyzna w białej koszulce filmuje budynek Folwarku Karczemka.

Pojawiła się za to nowa energia i pasja, z jaką właściciele dbają, by Karczemka tętniła życiem. Jest też nowa odsłona restauracji Szara Reneta, która swą nazwę zawdzięcza rzadko już spotykanej odmianie jabłoni rosnących w folwarcznym sadzie.

Dla właścicieli, z zawodu weterynarzy, bardzo ważny jest zdrowy tryb życia i jakość codziennych posiłków. Chcą karmić swoich gości tak, jak sami lubią jeść. Tę filozofię odnajdujemy w menu restauracji oraz bogatym bufecie śniadaniowym. Przepięknie podane dania są przygotowywane na bazie wyłącznie lokalnych produktów. Właściciele zadali sobie mnóstwo trudu, żeby wszystkie składniki pochodziły od małych, lokalnych dostawców. Jajka są od sąsiadki, warzywa może nie wyglądają sztucznie jak z obrazka, ale są hodowane bez chemii, wędliny i sery z okolicznych gospodarstw, sok tłoczony oczywiście z własnych szarych renet, świeże zioła, po które szef kuchni osobiście wybiera się do ogrodu, nadają potrawom aromatu. Trzymam kciuki, żeby to ambitne podejście procentowało, odbijało się szerokim echem i znajdowało uznanie kolejnych gości.    

Dania obiadowe na białych talerzach na stoliku w restauracji Folwarku Karczemka.
Deser na białym talerzu i filiżanki kawy w restauracji Szara Reneta.
Półmiski z jedzeniem w bufecie śniadaniowym w Folwarku Karczemka.

Oprócz klimatycznych zabudowań, Folwark Karczemka dysponuje niezwykłym terenem. Jest tu mnóstwo zieleni, a ogrody utrzymane w angielsko-rustykalnym stylu zachwycają kolorami i różnorodnością posadzonych roślin. Można spacerować do woli, przysiąść na jednej z ławeczek lub poopalać się na leżaku.

Krzewy kwitnących róż przed Willą Młynarza w Folwarku Karczemka.
Kwitnące kwiaty i niebieski drewniany płotek w ogródku Folwarku Karczemka.
Mężczyzna w białej koszulce filmuje aparatem ogród w Folwarku Karczemka.

Mam nadzieję, że moja relacja zachęci Cię do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca 🙂 A jeśli tak się stanie, to koniecznie podziel się swoimi wrażeniami w komentarzu lub na social media: homeandcompanypl 🙂

Zapraszam Cię również do lektury mojej wcześniejszej relacji z naszego pierwszego pobytu w Folwarku Karczemka.

author-sign

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *