Home&Co.
Właśnie czytasz
Nowoczesny dywan do salonu
0
Poradnik zakupowy

Nowoczesny dywan do salonu

Dywan w salonie z nowoczesnymi meblami.

W moich wspomnieniach z dzieciństwa we wnętrzach królowały dywany. Często grube, ciężkie i zajmujące dużą powierzchnię, ale też trudne do zdobycia, więc tym cenniejsze.

Później, po latach, nastała moda na odsłonięte podłogi. Mówiło się, że dywany tylko zbierają kurz i są trudne w utrzymaniu.

Teraz obserwuję triumfalny powrót dywanów na salony. Współczesnym dywanom stawiamy wysokie wymagania, bo muszą sprostać małym dzieciom, wizytom gości, zwierzętom domowym. Jednak przede wszystkim mają za zadanie wzbogacać, dekorować i ocieplać nasze wnętrza. Naprawdę warto poświęcić trochę czasu, by znaleźć swój idealny nowoczesny dywan do salonu.

Czy warto mieć dywan w salonie?

Salon, czy też pokój dzienny, to miejsce, w którym wypoczywamy w ciągu dnia i przyjmujemy gości. Chcemy, aby był wygodny i przytulny.

Dywan może stanowić istotny element wystroju salonu, zwłaszcza w przypadku otwartej przestrzeni, w której pokój dzienny łączy się z jadalnią i aneksem kuchennym. Gdy pomieszczenia płynnie przechodzą jedno w drugie, nieodseparowane od siebie ścianami, odpowiednio duży dywan pozwoli wizualnie wydzielić strefę wypoczynkową. Taki zabieg dekoratorski świetnie się sprawdzi również w przypadku, gdy na całej powierzchni mieszkania jest położony ten sam rodzaj podłogi.

Meble stojące na dywanie w salonie, czyli sofa, fotele oraz stolik kawowy, stworzą z nim jedną całość, dlatego warto zadbać, by łączyły się harmonijnie pod względem stylu i kolorystyki.

Jak dobrać nowoczesny dywan do salonu?

Wybierając nowoczesny dywan do salonu, pamiętajmy, że zajmie on sporą część podłogi i w związku z tym może się stać dominującym dodatkiem we wnętrzu. Tym dokładniej należy przemyśleć kwestię wzoru oraz kolorystyki dywanu.

Tapicerki mebli o czystych liniach i bez żadnych wzorów dają ogromne możliwości pod względem doboru dywanu. Świetnie prezentują się na przykład w duecie z nowoczesnymi dywanami abstrakcyjnymi, które zaskakują bogactwem odcieni oraz faktur. Tego typu dywany tworzą interesujące tło, na którym wyróżniają się gładkie meble.   

Na dywanie w abstrakcyjny wzór stoi drewniana taca z notesem i okularami.
fot. carpeto.pl

A co jeśli mamy w salonie kwiecistą sofę? Na szczęście wcale nie jesteśmy skazani wyłącznie na gładkie, jednokolorowe dywany. Dla równowagi weźmy pod uwagę na przykład te w proste, geometryczne wzory lub dywany w kratę. Taki powtarzalny, uporządkowany wzór dywanu będzie idealną przeciwwagą dla bogatych, nieregularnych deseni na meblach. Nowoczesny dywan w kratkę to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto kocha wzory, ale nie chce wprowadzić do wnętrz stylistycznego chaosu.

Ciekawym pomysłem na urozmaicenie wystroju salonu są nowoczesne dywany w gwiazdki, szczególnie utrzymane w neutralnych kolorach. Pasują do nich proste, stonowane meble, a także te nawiązujące do modnego stylu marynistycznego czy hamptons.   

Artykuł przygotowany w ramach współpracy reklamowej.

author-sign

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *