Home&Co.
Właśnie czytasz
Tapety ścienne sposobem na zmianę we wnętrzu
0
Poradnik zakupowy

Tapety ścienne sposobem na zmianę we wnętrzu

Biurko stoi przy ścianie pokrytej nowoczesną tapetą w abstrakcyjny wzór.

Nawet starannie zaprojektowane wnętrze potrafi z czasem znudzić się domownikom. Pojawia się wtedy potrzeba zmiany, odświeżenia wystroju, żeby na nowo zakochać się w swoim mieszkaniu i dostrzec jego potencjał. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem będzie położenie tapety ściennej. Na szczęście żeby wybrać idealną tapetę ścienną, nie trzeba biegać po sklepach. Bogatą ofertę tapet można przeglądać na spokojnie w domowym zaciszu.

Sklep internetowy z tapetami ściennymi https://decowall.pl/ umożliwia zamówienie tapety o dowolnym wzorze i kolorystyce. Szczegółowe opisy oraz zdjęcia z wizualizacjami aranżacji pozwalają wyobrazić sobie konkretny wzór tapety ściennej w naszych własnych wnętrzach.  

Błyskawiczna metamorfoza wnętrza dzięki tapetom ściennym

Tapeta ścienna to doskonała alternatywa dla tradycyjnego malowania ścian. Dobrze dobrana tapeta ścienna potrafi w mgnieniu oka przeistoczyć wnętrze z nijakiego w niezapomniane. Nie tylko dodaje pomieszczeniom stylu, ale też umiejętnie ukrywa wszelkie drobne mankamenty i optycznie koryguje nierówności ścian. Pamiętajmy, że jeśli zależy nam właśnie na skorygowaniu krzywych ścian, które można spotkać nie tylko w starym, ale i nowym budownictwie, wybierzmy nieregularne wzory tapet ściennych. Unikajmy natomiast wzorów geometrycznych i regularnych typu kratka czy paski.    

Bardzo skutecznym zabiegiem często stosowanym przez dekoratorów wnętrz jest przykucie uwagi do jednej wybranej ściany poprzez położenie na niej wyrazistej tapety ściennej. Jest to również doskonały sposób na optyczne podzielenie dużej przestrzeni i stworzenie w niej stref odpowiadających pełnionym funkcjom, na przykład wypoczynkowej, jadalnianej czy rozrywkowej. Poszczególne strefy można zaakcentować dzięki odpowiednio dobranym tapetom ściennym: https://decowall.pl/10-tapety-scienne.

Nowoczesny salon z tapetą ścienną w żółtym kolorze.
fot. decowall.pl

Tapety nowoczesne – dekoracyjne lub minimalistyczne

Zwykle tapety ścienne dostępne w sklepach są podzielone na różne kategorie, między innymi według stylu wnętrz, do jakich zostały przeznaczone. Taki podział w znacznym stopniu ułatwia i przyspiesza znalezienie idealnego wzoru, ponieważ możemy od razu skupić się na stylu, który jest najbliższy naszym wnętrzom.

Do bardzo wielu współczesnych wnętrz będą pasowały tapety nowoczesne https://decowall.pl/40-tapety-nowoczesne. W tej kategorii znajdziemy tapety ścienne we wzory roślinne czy geometryczne, ale także tapety imitujące różne materiały, jak na przykład beton, kamień lub deski.

Ciekawą opcją są także nowoczesne tapety ścienne w jednolitych kolorach, które przyciągają wzrok kolorem i ciekawą fakturą oraz nadają wnętrzom przytulności. Dodatkową zaletą takich tapet ściennych jest brak przesunięcia wzoru, co bardzo ułatwia ich przyklejanie do ściany i minimalizuje ilość resztek. Tapety nowoczesne bez wątpienia zadowolą zarówno miłośników minimalizmu, jak i tych, którzy lubią proste formy, lecz oczekują od tapet również odrobiny finezji i koloru.  

Nowoczesna tapeta w geometryczny wzór na ścianie z oknem.
fot. decowall.pl

Artykuł przygotowany w ramach współpracy reklamowej.

author-sign

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *