Home&Co.
Właśnie czytasz
Listwy przypodłogowe – dekoracja i praktyczność
0
Poradnik zakupowy

Listwy przypodłogowe – dekoracja i praktyczność

Nowoczesny salon z białymi listwami podłogowymi na białych ścianach i prostymi meblami.

Urządzając wnętrze, nie możemy się zwykle doczekać etapu wybierania mebli, tekstyliów i innych elementów wyposażenia. Nie zapominajmy jednak o ważnej zasadzie przy dekorowaniu wnętrz, która mówi, że diabeł tkwi w szczegółach.

Nawet najpiękniejsze meble nie będą się odpowiednio prezentowały w pomieszczeniu, w którym nie zadbano o takie detale jak wykończenie podłóg. Nie wyobrażam sobie eleganckich wnętrz bez listew przypodłogowych. Odpowiednio dobrana listwa podłogowa zamaskuje łączenie podłogi ze ścianą i błyskawicznie nada pomieszczeniu elegancji.

W sklepach jest naprawdę duży wybór listew przypodłogowych, można więc wybierać spośród różnych wysokości i profili – https://4wall.pl/103_listwy-przypodlogowe. Na pewno warto poświęcić trochę czasu przed zakupem, żeby dobrać listwy podłogowe idealnie podkreślające charakter naszych wnętrz.

Gładka listwa podłogowa idealna do nowoczesnych wnętrz

Obecnie bardzo wiele osób decyduje się na urządzenie swoich domów i mieszkań w stylu, który można ogólnie określić jako nowoczesny. Charakteryzuje się on prostymi, często wręcz minimalistycznymi formami, funkcjonalnością oraz oszczędnością w zakresie dekoracyjnych bibelotów i dodatków. Stawia za to na dobrej jakości materiały i przemyślaną kolorystykę. Do takiego nowoczesnego stylu we wnętrzach doskonale pasuje gładka listwa podłogowa https://4wall.pl/listwy-przypodlogowe/4002-1560-gladka-listwa-podlogowa-biala-md234-8cm.html#/18-rodzaj_listwy-matowa.

Tego typu listwa przypodłogowa nie posiada żadnych wcięć i wypukłości. Charakteryzuje ją prostota i jednocześnie dyskretna elegancja. Gładka powierzchnia listwy współgra z prostymi liniami mebli w stylu nowoczesnym i nadaje aranżacji wnętrza spójny wygląd.

Warto podkreślić, że oprócz nowoczesnego i uniwersalnego wyglądu gładka listwa podłogowa ma dodatkowe praktyczne zalety, które doceni każda zabiegana pani domu. Nie gromadzi się w niej kurz i łatwiej utrzymać ją w czystości. 

Salon z nowoczesnymi meblami i białymi gładkimi listwami podłogowymi.
fot. 4wall.pl

Listwy podłogowe 8 cm – dobry wybór do każdego wnętrza

Bez względu na to, w jakim stylu utrzymane są nasze wnętrza, listwa podłogowa 8 cm https://4wall.pl/listwy-przypodlogowe/3993-1533-listwa-podlogowa-md014-8-cm.html#/18-rodzaj_listwy-matowa będzie zawsze trafionym wyborem.

Wysokość listwy przypodłogowej ma równie istotne znaczenie co jej profil i styl, w jakim została wykonana. Zbyt niska może nie zapewnić odpowiedniego efektu, z kolei za wysoka potrafi się okazać zbyt przytłaczająca.

Często stajemy przed dylematem, jaka wysokość listwy będzie najlepiej pasowała do naszych wnętrz. Pamiętajmy, że im wyższe listwy podłogowe, czyli mierzące od 12 do nawet 20 cm, tym lepiej sprawdzają się w klasycznie urządzonych pomieszczeniach. Listwa podłogowa 8 cm to optymalne rozwiązanie do współczesnych wnętrz, które zapewni estetyczne wykończenie podłogi bez przesadnej dekoracyjności.        

Biała listwa podłogowa 8 cm wysokości.
fot. 4wall.pl

Artykuł przygotowany w ramach współpracy reklamowej.

author-sign

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *