Home&Co.
Właśnie czytasz
Promiennik na podczerwień ogrzeje i ozdobi Twój dom
0
Poradnik zakupowy

Promiennik na podczerwień ogrzeje i ozdobi Twój dom

Promiennik na podczerwień stoi na tarasie z meblami wypoczynkowymi i poduszkami.

Wraz z nadejściem jesieni i spadkiem temperatury na zewnątrz, szczególnie nocą, zaczynamy odczuwać w naszych domach i mieszkaniach potrzebę dogrzania się, by uzyskać bardziej komfortową temperaturę. Przyzwyczajony do letniego słońca i ciepła organizm potrzebuje czasu na zaadoptowanie się do nowych warunków termicznych panujących w pomieszczeniach. Jesienią tęsknimy za przyjemnym ciepłem, kiedy dłuższy czas pozostajemy bez ruchu, relaksując się na kanapie czy pracując przy komputerze.

Zanim sezon grzewczy rozpocznie się na dobre, przytulność w naszych wnętrzach zapewnią promienniki na podczerwień.

Promienniki podczerwieni to pomysłowe i nowoczesne rozwiązanie, które łączy praktyczność z estetyką. Można je zainstalować w dowolnym pomieszczeniu – na przykład łazience, sypialni, salonie, domowym biurze czy warsztacie. Warto zainteresować się tematem ogrzewania na podczerwień jeszcze przed przyjściem zimy i sprawdzić, czy znajdzie ono zastosowanie w Twoim domu.

Promiennik na podczerwień – nowoczesne źródło ciepła w domu

Ogrzewanie na podczerwień posiada wiele zalet, które czynią je wartą uwagi alternatywą dla tradycyjnych grzejników.

Jak działają promienniki? Zasada działania panela grzewczego IR (IR od angielskiego infrared radiation = podczerwień) polega na emitowaniu niewidocznych dla oka fal dalekiego promieniowania podczerwonego po podłączeniu do źródła zasilania, czyli gniazdka elektrycznego. Emisja promieniowania podczerwonego jest dla człowieka odczuwalna w formie wzrostu temperatury. Odczucie to można porównać do ekspozycji na światło słoneczne. W przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników promienniki podczerwieni nie powodują nagrzewania powietrza, lecz obiektów znajdujących się w zasięgu ich działania – osób i przedmiotów.

Osoby cierpiące na schorzenia układu oddechowego na tle alergicznym na pewno docenią fakt, że promienniki nie wywołują cyrkulacji powietrza, dzięki czemu nie powodują przemieszczania się cząsteczek kurzu, pyłków i innych alergenów. Nie wysuszają też powietrza w pomieszczeniu, przez co nie mają negatywnego wpływu na samopoczucie i zdrowie.

Ważną cechą promienników podczerwieni jest oszczędność. Dotyczy ona kilku aspektów, między innymi zużycia energii (duża sprawność przetwarzania energii elektrycznej w ciepło), miejsca (zgrabne i zajmujące mało przestrzeni panele grzewcze), jak i czasu (natychmiastowa emisja ciepła po włączeniu grzejnika).

Grzejnik na podczerwień idealny do łazienki

Jesienny chłód i wilgoć potrafią szczególnie dać się we znaki w łazience w trakcie kąpieli i zabiegów pielęgnacyjnych. Promiennik na podczerwień zapewni szybkie nagrzewanie pomieszczenia – w ciągu zaledwie kilku minut stworzy w łazience komfort termiczny sprzyjający długiej kąpieli. Modele wyposażone w termostat dodatkowo umożliwiają kontrolę temperatury oraz ustawienie czasu pracy ograniczające zużycie energii elektrycznej.

W małej łazience wygospodarowanie choć odrobiny miejsca na postawienie dodatkowego grzejnika to duże wyzwanie. Panele grzewcze na podczerwień dają możliwość montażu do ściany lub sufitu. Jest to doskonałe rozwiązanie do niewielkich łazienek, ponieważ pozwala zaoszczędzić miejsce, które można wykorzystać do powieszenia niezbędnych półek i wieszaczków czy postawienia mebli łazienkowych.

Posiadacze bardziej przestronnych łazienek mogą zdecydować się na stojący model promiennika wyposażony w nóżki. Taki panel grzewczy IR zapewnia dużą wygodę i elastyczność, gdyż w razie potrzeby można go przenieść i postawić w innym pomieszczeniu.

Na Allegro spośród wielu ofert promienników w najlepszych cenach można również wybrać promiennik podczerwieni do łazienki w postaci montowanego do ściany panelu z dołączonym wieszakiem na ręczniki. To kolejny praktyczny pomysł typu dwa w jednym, który świetnie sprawdzi się w małej łazience.

Biały grzejnik na podczerwień z wieszakiem na ręczniki wisi na ścianie w łazience.
fot. TermoPlaza, allegro.pl

Panel grzewczy IR jak obraz

W dzisiejszych czasach estetyka i wygląd sprzętów domowych są w wielu przypadkach niemal równie istotne jak ich funkcjonalność i niezawodność. Coraz bardziej zwracamy uwagę nie tylko na cechy i oszczędność kupowanych urządzeń, ale także na to, czy wkomponują się w nasze wnętrza pod względem stylistycznym. Odpowiedzią na rosnące oczekiwania konsumentów w zakresie systemów grzewczych są ozdobne grzejniki wykorzystujące nowoczesną technologię podczerwieni.

Promienniki podczerwieni mogą mieć postać płaskich i bardzo cienkich paneli w kolorze białym, które dzięki minimalistycznemu wyglądowi doskonale odnajdą się w każdym wnętrzu, zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym.

Być może zaskoczeniem będzie dla Ciebie fakt, że panele grzewcze IR są również dostępne w bardziej ozdobnej wersji przypominającej obraz lub grafikę. Dzięki takiemu rozwiązaniu w jednym urządzeniu pogodzono dwie funkcje – grzewczą i dekoracyjną. Nie ma już potrzeby chowania nieestetycznego i zajmującego dużo miejsca grzejnika przed przyjściem gości. Panel na podczerwień z nadrukiem może zająć stałe miejsce na ścianie i zapewniać przyjemne ciepło, kiedy tego potrzebujesz, jednocześnie zdobiąc pomieszczenie.

Panel grzewczy jak obraz z widokiem mostu, jeziora i gór.
fot. El Fuego, allegro.pl

Jak to możliwe? Ozdobny panel grzewczy IR na pierwszy rzut oka wcale nie kojarzy się z urządzeniem grzewczym, ponieważ swoją konstrukcją przypomina obraz albo plakat oprawiony w cienkie ramy. Modele paneli wykonane z giętkiej folii grzewczej pokrytej ozdobnym wzorem można nawet w razie potrzeby zwinąć w rulon. Dekoracyjny pejzaż zatem nie tylko cieszy oczy, ale także ogrzewa osoby siedzące w jego pobliżu.

Panel grzewczy jak obraz z ogniem w kominku wisi na ścianie  wyłożonej kamieniem.
fot. Trio, allegro.pl

Jesienne popołudnia na tarasie z promiennikiem tarasowym

Chcielibyśmy zatrzymać lato jak najdłużej i w jesienne dni spędzać czas na tarasie, łapiąc ostatnie promienie słońca przed nadejściem zimy. Jesienią przy bezdeszczowej pogodzie miło jest zjeść obiad na zewnątrz z rodziną i przyjaciółmi czy poczytać na świeżym powietrzu, podziwiając złociste liście na drzewach. Często nie pozwala nam na to zbyt niska temperatura. W takiej sytuacji doskonale sprawdzą się promienniki tarasowe.

Promienniki to propozycja nie tylko do wnętrz. Chcąc cieszyć się ciepłem na tarasie, warto sięgnąć po promienniki przeznaczone do użytku na zewnątrz, to znaczy takie, które posiadają odpowiedni stopień ochrony IP. Występują one w wersji stojącej oraz wiszącej.

Wiszące promienniki tarasowe to oszczędność miejsca i możliwość umieszczenia grzejnika w centralnym punkcie, czyli na przykład nad stołem, przy którym gromadzi się więcej osób. Warto zwrócić uwagę na modele, które oprócz ciepła fal podczerwonych zapewniają także oświetlenie LED, czyli działają jak sufitowa lampa tarasowa. Dzięki temu rodzinne spotkania na powietrzu mogą trwać do późnych godzin wieczornych, nie tylko w sezonie letnim.

Promiennik tarasowy wisi nad stołem na tarasie.
fot. Anslut, allegro.pl

Stojący promiennik podczerwieni na taras to urządzenie grzewcze, które zapewnia dużą elastyczność, gdyż można je postawić w dowolnym miejscu i z łatwością przestawić. Jego zalety docenią na pewno posiadacze większych tarasów i balkonów.

Taras z meblami wypoczynkowymi i poduszkami, na którym stoi tarasowy promiennik na podczerwień.
fot. Yardi, allegro.pl

Publikacja reklamowa.

author-sign

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *