Home&Co.
Właśnie czytasz
Łóżka dziecięce z pomysłem
0
Poradnik zakupowy

Łóżka dziecięce z pomysłem

Białe łóżko domek stoi w pokoju dziecięcym.

Łóżko dziecięce to nie tylko miejsce do spania i odpoczynku, ale też przestrzeń dla wielogodzinnych, pasjonujących zabaw, które wyłącznie dziecięca wyobraźnia potrafi wykreować. Jaka szkoda, że w czasach mojego dzieciństwa nie było takich łóżek dla dzieci, jakie są dziś dostępne!

Praktyczne łóżko piętrowe dla dzieci

Łóżko piętrowe dla dzieci będzie niewątpliwie korzystnym rozwiązaniem z perspektywy rodziców. Szczególnie w przypadku małego pokoju dziecięcego ważna jest oszczędność miejsca. Musi go przecież jeszcze wystarczyć na meble do nauki, zabawy i przechowywania. Piętrowe łóżko zapewnia dzieciom komfort snu, jednocześnie nie zajmując cennych centymetrów kwadratowych.  

Decydując się na zakup łóżka piętrowego dla dzieci, warto zwrócić uwagę na modele łóżek z dodatkową wysuwaną powierzchnią do spania, która sprawia, że na jednym łóżku może wygodnie spać aż troje dzieci. Dodatkowe łóżko można łatwo schować, żeby nie zabierało miejsca w ciągu dnia. Jest to idealna alternatywa dla dużej rodziny mieszkającej na niewielkim metrażu. Świetnie się też sprawdzi w przypadku częstych odwiedzin kuzynostwa czy przyjaciół dziecka, którzy zostają na noc, by wspólna zabawa mogła trwać dłużej.  

A co się liczy dla dziecka? Frajda wspinania się po drabince i spania na wysokości. Spory rodzeństwa o to, komu przypadnie które piętro. Takie wspomnienia związane z dziecięcym łóżkiem piętrowym pozostają z nami na całe życie.

Białe łóżko piętrowe dla dzieci trójosobowe.
fot. sleephome.pl

Łóżko domek do spania i zabawy

Łóżko domek to wymarzony obiekt westchnień każdego dziecka. Kształt domku sprawia, że łóżko pobudza dziecięcą kreatywność i staje się wyjątkową przestrzenią do odpoczynku i zabawy.

Warto rozważyć dodanie do łóżka domku tekstylnego baldachimu, który da dziecku wrażenie spania w namiocie i przeżywania niezwykłej przygody. Wokół belek łóżka domku można natomiast opleść dekoracyjny sznur lampek. Zapewni on dyskretne oświetlenie w pokoju dziecka i stworzy wyjątkowy klimat w porze zasypiania.

Łóżko domek wprowadzi do pokoju dziecięcego modną skandynawską stylistykę i będzie stanowić efektowny element wystroju. Ciekawy wygląd takiego łóżka na pewno szybko się dziecku nie znudzi, dzięki czemu łóżko domek będzie mu towarzyszyło przez długi czas.    

Drewniane łóżko domek dla dzieci w stylu skandynawskim.
fot. sleephome.pl

Sprytne przechowywanie w łóżku dziecięcym z szufladą

Uwielbiam, kiedy pomysłowy i estetyczny projekt idzie w parze z funkcjonalnością. Jest to szczególnie istotne w  pokoju dziecka. Doskonałym przykładem takiej kombinacji jest łóżko dziecięce z szufladą. Połączenie funkcji spania z dodatkową przestrzenią do przechowywania, której w dziecięcym pokoju chyba nigdy nie ma w nadmiarze, to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Łóżko dziecięce z szufladą umożliwi przechowywanie pościeli lub ubrań, a nawet zabawek, które będą w każdej chwili łatwo dostępne dla dziecka. Duża pojemność takiej szuflady sprawia, że pomieści się w niej naprawdę sporo dziecięcych drobiazgów, a powierzchnia pod łóżkiem – zamiast pozostać pusta – zostanie optymalnie wykorzystana. W przypadku modeli łóżek dziecięcych z dwiema szufladami dodatkową korzyścią będzie możliwość posegregowania rzeczy dziecka i przechowywania ich oddzielnie.

Szare łóżko dziecięce z szufladą do przechowywania.
fot. sleephome.pl

Artykuł przygotowany w ramach współpracy reklamowej.

author-sign

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *