Home&Co.
Właśnie czytasz
Planer Aranżacji od Home&Co.
0
Dekorowanie wnętrz, Lifestyle

Planer Aranżacji od Home&Co.

Wydrukowany i wypełniony Planer Aranżacji od Home&Co. leży na sekretarzyku.

Mam dla Ciebie niespodziankę i mam nadzieję, że z niej skorzystasz, planując dekoracje wnętrz na różne okazje. Podzielę się z Tobą moim Planerem Aranżacji 🙂

Co sezon staram się zmieniać dodatki w naszym domu, żeby wprowadzić klimat odpowiedni do pory roku. Oprócz tego oczywiście dekoruję wnętrza z okazji świąt, a często również wprowadzam spontaniczne zmiany aranżacji w trakcie roku w różnych zakątkach domu.

Przy większych zmianach zawsze odpowiednio wcześniej siadam i zastanawiam się, jak udekorować dom na nadchodzący sezon, a potem rozpisuję najlepsze pomysły, żeby nie uciekły 🙂 Takie notatki bardzo ułatwiają zadanie, dlatego stworzyłam Planer Aranżacji.

Biały sekretarzyk a tablicą korkową, na której jest przypięty wydrukowany Planer Aranżacji od Home&Co.

Planer pomaga mi przemyśleć koncepcję dekoracji i zaplanować je z wyprzedzeniem. Dzięki temu mogę zebrać pomysły, a potem na spokojnie zgromadzić potrzebne dodatki.

Zbliżenie na wydrukowany Planer Aranżacji przyczepiony do tablicy korkowej.

Teraz Ty także możesz mieć Planer, klikając POBIERZ PDF poniżej 🙂 Dzięki niemu na jednej stronie zmieścisz najważniejsze elementy dekoracji i stworzysz zarys aranżacji. A wiesz, co jest najfajniejsze? Planer pozwoli Ci określić nie tylko, czego będziesz potrzebowała, ale także co już masz i możesz wykorzystać 🙂 Tak, kupowanie jest super, ale jestem zwolenniczką przemyślanych zakupów i wybierania rzeczy wysokiej jakości, które będą pięknie wyglądać i służyć przez długi czas 🙂

Jak korzystać z Planera Aranżacji?

1. Zacznij od wydrukowania Planera 🙂 Wykorzystaj go przy planowaniu dekoracji na dany sezon (np. jesień 2019) lub konkretną okazję czy temat (np. Boże Narodzenie, salon w stylu boho). 

2. Następnie wybierz miejsca w Twoim domu, które będziesz dekorować, np. okno w sypialni, stół w pokoju dziennym, schody i balustrada itd.).

3. Spisz dekoracje i dodatki, jakie będziesz chciała wykorzystać w aranżacji – poduszki, pledy, wazony, ceramikę, lampiony dekoracyjne, tace, dekoracje ścienne …

4. Zastanów się, jakich elementów roślinnych i naturalnych będziesz potrzebować, żeby uzupełnić stylizację (kwiaty doniczkowe, świeże kwiaty do wazonu, mech, szyszki, gałązki).

5. Zdecyduj i wypisz, jakie kolory będą dominowały w Twojej aranżacji. Dla ułatwienia możesz podzielić paletę kolorów na 2-3 kolory główne oraz uzupełniające. 

6. Spisz materiały, jakie wykorzystasz: szkło, drewno, metal, bawełna, len itp.

7. Jakie motywy pojawią się w aranżacji? Botaniczne, morskie, etniczne, kwiatowe, a może geometryczne?

8. Teraz przejrzyj dokładnie dekoracje, które już posiadasz i wybierz elementy pasujące do aranżacji – zapisz je w polu „MAM”. Na pewno zdziwisz się, jak wiele pięknych rzeczy już zgromadziłaś 🙂 Warto wymyślać dla nich nowe zastosowania, żeby cieszyły jak najdłużej. 

9. Na podstawie wypełnionych pól stwórz listę zakupów – czego Ci brakuje, co musisz jeszcze dokupić? W ten sposób będziesz miała pod ręką wszystkie potrzebne rzeczy, kiedy zaczniesz najprzyjemniejszy etap – dekorowanie 🙂

Wydrukowany i wypełniony Planer Aranżacji na biurku obok filiżanki z kawą.

Dobrej zabawy przy planowaniu aranżacji z Planerem 🙂

A jeśli planujesz większe zmiany we wnętrzach i przymierzasz się do odświeżenia sypialni, może zainspiruje Cię ten artykuł:

Białe łóżko i biurko sosna – zgrany duet do sypialni

author-sign

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *